CODING DOJO SILESIA

white logo

Kopalnia Dobrego Kodu_

Nasi mentorzy

Michał Klich
Michał Klich Python, Javascript

Michał to jeden z pomysłodawców i pierwszych organizatorów Coding Dojo Silesia. Lubi, jak dużo się dzieje, uwielbia się rozwijać i konfrontować swoje pomysły z odczuciami innych osób. Można nawet powiedzieć, że jest samobieżną dawką inspiracji do działania. Wierzy, że co dwie (a nawet trzy) głowy to nie jedna. Dzięki niemu żaden problem nie będzie dla Ciebie zbyt trudny – świetnie tłumaczy. Jeśli chcesz, żeby wsparcie i wiedza Michała spływały na Ciebie również po wydarzeniu – wpadnij na jego bloga.

Marek Piechula
Marek Piechula Python, Javascript

Marka (Firemark) spotkasz na każdym Dojo, Marek zaopiekuje się Tobą i przygotuje ciekawe zadanie, Marek pomoże Ci także z rozwiązaniem Twojego problemu. Dobra dusza Coding Dojo Silesia, którą na pewno kojarzysz, gdyż jest jednym z pierwszych kół zamachowych naszych wydarzeń. Jeśli brakuje Ci Marka po wydarzeniach to na pewno spotkasz go też na naszym Slacku, gdzie codziennie wita wszystkich zgromadzonych i życzy miłego. Marek jest skarbnikiem HackerSpace Silesia. Firemark bardzo chętnie też podzieli się swoim doświadczeniem i fachową wiedzą.

Dawid Mazur
Dawid Mazur JavaScript, PHP

Żeby nauczyć się programować – trzeba programować: taką poradę chciałby przekazać Dawid nowym adeptom programistycznego karate. Pewnie ze względu na tę dewizę Dawid zajął się programowaniem podczas wydarzeń dla programistów Coding Dojo, ale nie tylko – okazuje się, że Dawid poza programowaniem potrafi świetnie mówić o programowaniu – podczas rozwoju swojej życiowej postaci zainwestował wiele punktów w rozwój umiejętności krasomówstwa. Dlatego często możesz spotkać go podczas różnych konferencji i wydarzeń, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami oraz równie często wspomina o Coding Dojo Silesia.

Arek Nowakowski
Arek Nowakowski PHP, Javascript

Arek po godzinach interesuje się malarstwem, rysunkiem i komiksem, dlatego też istnieje niezerowa szansa, że dzięki jego mentorskiej mocy Twój kod będzie na miarę nowego superbohatera, na którego nie zasługujemy, a którego potrzebujemy. Jak przystało na prawdziwego naukowca – kończy właśnie doktorat z informatyki, a na liście swoich osiągnięć ma też organizację zawodów UMPGGK i informatycznego Escape Roomu na Śląskim Festiwalu Nauki czy zdobycie drugiego miejsca w HackSilesia #2. Według niego Coding Dojo to wydarzenie, na którym wymiana doświadczeń podparta jest nie tylko słowem, ale również czynem – zatem, do dzieła!

Igor Podlawski
Igor Podlawski Javascript

Igor na pierwszym Dojo pojawił się w 2018 roku, zafascynowany inicjatywą, a w 2019 roku stał się także współorganizatorem Coding Dojo w Gliwicach. Poza programowaniem zajmuje się też prowadzeniem firmy Software Things. Wierzy, że uda mu się stworzyć miejsce do pracy, w którym nie trzeba grać na konsoli, żeby dobrze się bawić. Jest także wykładowcą w CodersLab i sporadycznie udziela się na łamach magazynu programista. Do swoich osiągnięć zapisał także zajęcie – wraz ze swoim zespołem – pierwszego miejsca podczas Hack Yeah 2018. Po pracy (czyli raczej rzadko) najchętniej bawi się ze swoim psem Chojrakiem lub jeździ samochodem po nocach bez celu.

Dawid Fajkowski
Dawid Fajkowski JavaScript, Python

Dawid swoje baterie ładuje uprawiając sport oraz zaczytując i zaoglądując się w sci-fi czy uniwersum marvela. Gdyby mógł, to całą energią nabraną podczas tych aktywności przekazałby na naładowanie swojego miecza świetlnego. Stojąc po właściwej stronie mocy najbardziej lubi pracę zespołową i dzielenie się wiedzą. Jeszcze na studiach wraz z zespołem zajął drugie miejsce w etapie ogólnopolskim konkursu Best.

Jak zostać mentorem?

Chcesz dołączyć do naszej wspaniałej grupy mentorów? Bierz regularnie udział w naszych spotkaniach, dołącz do naszej grupy na Slacku i daj nam znać, że chciałbyś pomóc oraz powiedz nam w czym najlepiej się czujesz.

slack